Sang de Lune
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Real RP
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 SYBILLE, Céleste Raphaëlle

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Céleste R. Sybille
Vampire
Vampire
Céleste R. Sybille


Posts : 51
Join date : 2012-08-01

SYBILLE, Céleste Raphaëlle Empty
PostSubject: SYBILLE, Céleste Raphaëlle   SYBILLE, Céleste Raphaëlle Icon_minitimeThu Aug 02, 2012 1:28 am

I am the one who lived forever,
I am infinite for the finite time
I am Céleste raphaëlle Sybille.

SYBILLE, Céleste Raphaëlle Girl,barbara,palvin,model-6cf6cd866acd6ecbd233db0e273bd3a3_h

You think it's easy to change yourself in a 1000 years?


Full Name:
Céleste Raphaëlle Sybille

Nicknames:
-

Age:
21 ani

Job:
Fotomodel

Rasă:
Vampir



In this gray world, I can choose my colours.

Likes:
Vinul roşu, plimbările, autorii vechi, romanele de dragoste, vioara, pianul, desenul, dansul.

Dislikes
Glumele proaste, monotonia, prostia omenească, ipocriţii, laşii, minciuna.

Personality
O femeie rece, lipsită de scrupule, nu se gândeşte decât la binele ei. Întotdeauna obţine ceea ce doreşte, fără a ţine cont de mijloacele la care trebuie să apeleze. Pentru ea, refuzurile nu sunt o problemă. Reuşeşte să îşi scape pielea, din cele mai grave probleme, şi rareori, cineva poate spune că a fost implicată. O fire discretă, preferă să rezolve totul în linişte, decât să alerteze o mulţime de persoane, ce i-ar putea dejuca planurile. Surescitată şi uneori uşor recalcitrantă, Isseult îşi impune extrem de repede punctul de vedere. Urăşte agitaţia şi deopotrivă liniştea, considerând că un om deştept alege calea de mijloc între două lucruri contradictorii. Nu-i pasă dacă cineva păţeşte ceva, decât dacă acea persoană, înseamnă enorm de mult pentru ea.
Sinceră, detestă persoanele parşive, care apelează la tertipuri murdare. Consideră că atâta vreme cât poţi obţine ceva fără ameninţări şi lucruri mârşave, joculeţele nevinovate, sunt permise. În fond, viaţa e scurtă şi trebuie trăită din plin. O persoană extrem de calmă în majoritatea timpului, gândeşte de două ori înainte de a face un lucru, fiind totodată, foarte perfecţionistă. Spune ceea ce gândeşte, verde în faţă, preferând să lase la o parte "ascunsul după deget", şi de cele mai multe ori, reuşeşte să rănească până şi persoanele la care ţine. Când vine vorba de persoanele importante pentru ea, Céleste este o persoană iubitoare, ce ar da orice, ca cei dragi să fie în regulă şi să nu le lipsească nimic.




You will sink into my past, because it's darkness scares you.

Parents:
Mother: Astrid Sybille - Decedată
Father: Pierre Sybille - Decedat


Siblings
Ivan Sybille

Short History
Născută în Toulouse , exact când orologiul anunţa cu sinceritatea venirea noului an , Céleste a fost ultimul copil al respectatei familii Sybille . Având un frate mai mare, Ivan, a fost întotdeauna în siguranță. Fiind unica fiică a familiei , a primit o educaţie mult mai generoasă , mama ei , vrând astfel să ajungă o domnişoară respectată . A avut o copilărie fericită , pictată în frumoasele culori ale curcubeului , deşi provenea dintr-o familie bogată , iar valurile vieţii , a purtat - o pe culmile gloriei încă de la o vârstă fragedă . Fiind un copil talentat , a început de mică să ia lecţii de dans , desen şi muzică , pian şi vioară , mai exact , astfel când a împlinit 8 ani , deja era elevă a unei şcoli foarte exigente din Franța . Nu s - a plâns niciodată de viaţa ei , acceptând totul cu fruntea sus . În schimb dacă atunci când era copil totul a mers bine , când a împlinit 14 ani , a fost martoră la moartea părinților ei . Fratele ei a luat-o și s-au mutat pentru o perioadă în Germania, apoi după ani buni, când Céleste a împlinit 19 ani s-au reîntors în Franța.


Last edited by Céleste R. Sybille on Thu Aug 02, 2012 4:21 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://dark-night.rpg-board.net
Stefan de Nobili
Vampire
Vampire
Stefan de Nobili


Posts : 48
Join date : 2012-08-01

SYBILLE, Céleste Raphaëlle Empty
PostSubject: Re: SYBILLE, Céleste Raphaëlle   SYBILLE, Céleste Raphaëlle Icon_minitimeThu Aug 02, 2012 3:05 am

Acceptată!
Back to top Go down
 
SYBILLE, Céleste Raphaëlle
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Sang de Lune :: Show us your true face :: Aplicaţii :: Aplicaţii acceptate-
Jump to: